Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Παναιτωλίου «Χρήστος Καπράλος» προσκαλεί στην εκδήλωση «Ξύπνα, καημένε μου ραγιά…», την Κυριακή 25 Μαρτίου και ώρα 19.30, στην αίθουσα εκδηλώσεων της Κοινότητας Παναιτωλίου. Θα παρουσιαστεί ένα αφιέρωμα στον ιερομάρτυρα, ισαπόστολο και εθνεγέρτη Πατροκοσμά και στον πρόδρομο και πρωτομάρτυρα της ελευθερίας Ρήγα Φεραίο.
ΚΚΕ_ΠΕΑΕΑ_ΔΣΕ_81_ΧΡΟΝΙΑ_ΓΟΥΡΙΤΣΑ
Τα 81 χρόνια από τη νικηφόρα Μάχη του ΕΛΑΣ στη Γουρίτσα, τιμούν η Τομεακή Επιτροπή Αιτωλοακαρνανίας του ΚΚΕ και το Παράρτημα...