ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Πρώτη ήττα για την Γ.Ε.Αγρινίου

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής γνώρισε η Γ.Ε.Αγρινίου που έχασε απο τον Εύαθλο στο Πολύκαστρο με 79-59. Η ομάδα του Αγρινίου ηταν κοντά μέχρι και το τριακοστό λεπτό αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο έμεινε απο δυνάμεις και οι γηπεδούχοι με περισσότερες λύσεις έφτασαν στην νίκη με τελικό σκορ 79-59.

Δεκάλεπτα:Α:25-13 Β:15-24 Γ:18-13 Δ:20-09

Εύαθλος Πολυκάστρου(Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 3(1), Ημερίδης 25(3), Ταπούτος, Μπινιάκος 3(1), Γουβγιανάκης, Τσινόπουλος 9(1), Τσελέκης 12, Σιδηρόπουλος 10(2), Γουγουλάκης 2, Κουτούλας 10(2)

Γ.Ε.Αγρινίου(Φαράντος): Βακουφτσής, Αυφαντόπουλος, Λιοκαυτος, Σταμουλάκης 10(1), Μπαρούχας 13(3), Βίτσας, Μπόσμος 12, Βασιλείου 2, Τσώλος 2, Βούλγαρης, Δάρλας 10(2), Μπεκατώρος 10(1).