Στο Αγρίνιο συναντήθηκαν σήμερα ο Γραμματέας της Πολιτικής Επιτροπής της Νέας Δημοκρατίας κ.Λευτέρης Αυγενάκης με τον Νεκτάριο Φαρμάκη, υποψήφιο Περιφερειάρχη για τη Δυτική Ελλάδα και τους προέδρους ΝΟΔΕ Αχαΐας, κ. Ανδρέα Μαζαράκη, Αιτωλοκαρνανίας, κ.Φώτη Τσόλκα και Ηλείας κ.Χρήστο Γαβρά και την αναπληρώτρια εκπρόσωπο τύπου της Νέας Δημοκρατίας κ.Σοφία Ζαχαράκη. Μετά τη συζήτηση για θέματα συντονισμού και προγραμματισμού και σε πιο «χαλαρό» κλίμα, κοινή διαπίστωση είναι η πολύ θετική υποδοχή της υποψηφιότητας του κ. Νεκτάριο Φαρμάκη και η αισιοδοξία για την εκλογή του.
Ολοκληρώθηκε η επίσκεψη της κινεζικής αντιπροσωπείας από την Fujian στην Πάτρα
Κινεζική αντιπροσωπεία από την Επαρχία Fujian επισκέφθηκε την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας στις 24 και 25 Ιουλίου 2024, στο πλαίσιο Συμφωνητικού...