Από τους αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Ναυπάκτου, σχηματίστηκε δικογραφία, για απόπειρας ληστείας σε βάρος δύο αγνώστων δραστών, οι οποίοι χθες το βράδυ, στη Λυγιά Ναυπάκτου, εισήλθαν σε οικία αλλοδαπής και απειλώντας ότι θα της προκαλέσουν σωματικές βλάβες με κατσαβίδι που κρατούσαν, ερεύνησαν τους χώρους της οικίας και τράπηκαν σε φυγή, δίχως να αφαιρέσουν αντικείμενα.
Θλίψη στον εκπαιδευτικό κόσμο για το θάνατο της Θεοδώρας Φατσιλέτου-Καρακώστα
Το Δ.Σ. της Β΄ Ε.Λ.Μ.Ε. Αιτ/νίας μόλις πληροφορήθηκε τη θλιβερή είδηση του πρόωρου θανάτου της εκλεκτής συνταξιούχου συναδέλφου εκπαιδευτικού...