Η 8η Μαρτίου, είναι η ημέρα που ανήκει στη γυναίκα παγκοσμίως! Με αφορμή αυτή την ημέρα, Ο Φιλανθρωπικός Σύλλογος Κυριών Αιτωλοακαρνανίας πραγματοποιησε εκδήλωση για τη γιορτή της γυναίκας. Τα έσοδά της εκδήλωσης θα διατεθούν το ΠΑΣΧΑ για φιλανθρωπικό σκοπό.
Το Νεοχώρι τιμά την Αγία Παρασκευή με μεγάλο πανηγύρι
Το Νεοχώρι του Δήμου Ιερής Πόλης Μεσολογγίου τιμά και φέτος την Αγία Παρασκευή με μεγάλο πανηγύρι με αρματωμένους και καβαλάρηδες και υπό τους ήχους του ζουρνά και του νταουλιού....