Πραγματοποιήθηκε για 5η φορά το «Τρέχω, βαδίζω, ποδηλατώ στην πόλη μου» με σημείο εκκίνησης και τερματισμού την Πλατεία Δημοκρατίας στο Αγρίνιο. Φέτος, από την πλευρά των διοργανωτών, αποφασίστηκε μέσω της συγκεκριμένης εκδήλωσης να στηριχτεί το σημαντικό έργο του Συλλόγου Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια «Φλόγα». Την διοργάνωση είχε η Γ.Ε. Αγρινίου με την υποστήριξη του Δήμου Αγρινίου και της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας.
Πριν την έναρξη του αγώνα, οι μικροί αλλά και οι μεγάλοι φίλοι είχαν τη δυνατότητα να απολαύσουν μια σειρά από events και happenings!
Στην Πλατεία Δημοκρατίας υπήρχαν διάφορες δραστηριότητες με ποδήλατα και rollers, την επιμέλεια των οποίων ειχαν αναλάβει οι Νώντας Λαμπρακόπουλος και Χρήστος Αργύρης.
Παράλληλα, τα παιδιά υπό την καθοδήγηση των προπονητών των Ακαδημιών Στίβου της ΓΕΑ Θέμη Μπάδα και Αρετής Αλεξανδράκη, συμμετείχαν σε διάφορες αθλοπαιδιές.
Εν συνεχεία τα τμήματα Ρυθμικής-Ενόργανης Γυμναστικής και Ζumba της ΓΕΑ με τις δασκάλες Χρύσα Παντιώρα και Ασπασία Κρικώνη, ανέβηκαν επί σκηνής παρουσιάζοντας μοναδικές και πάνω απ’ όλα ξεσηκωτικές χορογραφίες. Λίγο πριν την έναρξη του αγώνα η Χρύσα και η Ασπασία, ανέβασαν τους ρυθμούς προθερμαίνοντας μικρούς και μεγάλους!!
Ο Αθλητικός Σύλλογος Αναγέννηση Ρίγανης στο πλαίσιο εορτασμού και της θρησκευτικής πανήγυρης της προστάτιδος Αγίας Παρασκευής, συνδιοργανώνει με τηνΠεριφέρεια Δυτικής...
Ο Δήμος Ξηρομέρου, η Κοινότητα Αστακού και ο Σύλλογος Γυναικών Αστακού, συνδιοργανώνουν την Κυριακή 11/08/2024, τον 5ο Λαϊκό Αγώνα Αστακού «Παντελής Καρασεβδάς» στην πόλη...