Eφυγε από τη ζωή σε ηλικία 58 ετών ο Ανδρέας Δ. Τηλιγάδας σκορπώντας θλίψη στο Αγρίνιο και την ευρύτερη περιοχή
Η κηδεία του άτυχου Ανδρέα, που έφυγε πρόωρα από τη ζωή θα τελεστεί την Παρασκευή, 15 Σεπτεμβρίου 2023 στις 12:00 στον Ιερό Ναό Αγίου Χριστοφόρου (Παλαιό) Αγρινίου ενώ η σορός θα βρίσκεται στο Ναό από τις 11:30.
Ο 58χρονος έχασε την ζωή του, μετά από σοβαρό τροχαίο ατύχημα με μηχανάκι που έλαβε χώρα στο Αγρίνιο το απόγευμα της Τετάρτης 6 Σεπτεμβρίου.
Ειδικότερα, μηχανάκι στο οποίο επέβαινε ως συνοδηγός ο 58χρονος εξετράπη της πορείας του με αποτέλεσμα ο άνδρας να βρεθεί στο οδόστρωμα και να τραυματιστεί σοβαρά. Μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Αγρινίου όμως λόγω σοβαρότητας της κατάστασής του διακομίσθηκε στη ΜΕΘ του Γενικού Νοσοκομείου Ιωαννίνων «Χατζηκώστα» όπου και δυστυχώς κατέληξε!