Συνελήφθησαν, χθες το βράδυ, στο Αγρίνιο, από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Αγρινίου, σε συνεργασία με αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Αγίου Βλασίου και Αστυνομικού Τμήματος Εμπεσού, δυο ημεδαποί άνδρες, διότι ενεργώντας από κοινού, χθες το πρωί, διέρρηξαν οικία σε περιοχή της Αμφιλοχίας και αφαίρεσαν δυο χρυσές αλυσίδες, συνολικής αξίας (350) ευρώ.
Οι δράστες τράπηκαν σε φυγή επιβιβαζόμενοι σε αυτοκίνητο ενώ οι αστυνομικοί στο πλαίσιο αναζητήσεων τους εντόπισαν σε χωριό του Αγίου Βλασίου, όπου και τους συνέλαβαν.
Θλίψη στον εκπαιδευτικό κόσμο για το θάνατο της Θεοδώρας Φατσιλέτου-Καρακώστα
Το Δ.Σ. της Β΄ Ε.Λ.Μ.Ε. Αιτ/νίας μόλις πληροφορήθηκε τη θλιβερή είδηση του πρόωρου θανάτου της εκλεκτής συνταξιούχου συναδέλφου εκπαιδευτικού...