Σας προσκαλούμε στη δράση ενημερωτικού χαρακτήρα που διοργανώνει η 2η ΤΟΜΥ Αγρινίου – Γαβαλούς σε συνεργασία με τον Ξενώνα Φιλοξενίας Γυναικών Αγρινίου με θέμα την ΕΜΦΥΛΗ ΒΙΑ. Η δράση θα περιλαμβάνει την προβολή βίντεο του ξενώνα και έκθεση δεκατεσσάρων πινάκων φωτογραφίας που απεικονίζουν τη βία στα πρόσωπα γυναικών. Θα ακολουθήσει συζήτηση με
τους επαγγελματίες υγείας . Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα της τοπικής κοινότητας Γαβαλούς , 11.00 πμ έως 13.00.
ΚΚΕ_ΠΕΑΕΑ_ΔΣΕ_81_ΧΡΟΝΙΑ_ΓΟΥΡΙΤΣΑ
Τα 81 χρόνια από τη νικηφόρα Μάχη του ΕΛΑΣ στη Γουρίτσα, τιμούν η Τομεακή Επιτροπή Αιτωλοακαρνανίας του ΚΚΕ και το Παράρτημα...