Μονοήμερη εκδρομή της ενορίας Αγίας Τριάδος Αγρινίου στο Λουτράκι Κορινθίας στις ιερές μονές Οσίου Παταπίου, Προφήτου Ηλιού και Παναγίας Γιάτρισσας καθώς και στην Ιερά Μονή Παναγίας Η Πάντων Χαρά στο Καλέντζι Κορινθίας.
Το Νεοχώρι τιμά την Αγία Παρασκευή με μεγάλο πανηγύρι
Το Νεοχώρι του Δήμου Ιερής Πόλης Μεσολογγίου τιμά και φέτος την Αγία Παρασκευή με μεγάλο πανηγύρι με αρματωμένους και καβαλάρηδες και υπό τους ήχους του ζουρνά και του νταουλιού....