Σε εξέλιξη βρίσκεται τπ πρόγραμμα “Μονοπάτια Αειφορίας και Βιωσιμότητας στην Ορεινή Αμβρακιά” που πραγματοποιείται με τη χρηματοδότηση τουΠράσινου_Ταμείου και εθελοντές που συμμετέχουν από το εξωτερικό (Προγράμματα Εθελοντικής Εργασίας) έχουν ήδη κατασκευάσει 86 μέτρα από το πέτρινο μονοπάτι που ενώνει τα σπίτια με τον βασικό δρόμο, ενώ πριν από την κατασκευή προηγήθηκε κατάλληλη διαμόρφωση που αφορούσε απομάκρυνση μπάζων και σκάψιμο του εδάφους.
Οι κάτοικοι του χωριού είναι φυσικά ενθουσιασμένοι από την προσφορά!
Θλίψη στον εκπαιδευτικό κόσμο για το θάνατο της Θεοδώρας Φατσιλέτου-Καρακώστα
Το Δ.Σ. της Β΄ Ε.Λ.Μ.Ε. Αιτ/νίας μόλις πληροφορήθηκε τη θλιβερή είδηση του πρόωρου θανάτου της εκλεκτής συνταξιούχου συναδέλφου εκπαιδευτικού...