Ερασιτεχνική ομάδα από το Μόναχο της Γερμανίας βρίσκεται στο Θέρμο τις τελευταίες ημέρες , ενώ επισκέφτηκαν το δημαρχείο ΘΕΡΜΟΥ .
Η FC Phönix München e.V από 20 έως και 26 Φεβρουαρίου, στα πλαίσια του Προγράμματος Ανταλλαγής Νέων του Ελληνογερμανικού Ιδρύματος Νεολαίας (ΕΓΙΝ) έχει επισκεφθεί την Αιτωλοακαρνανία.
Την φιλοξενεί ο «Απόλλων Θέρμου» , στο ξενοδοχείο του κ. Κούκου . Η γερμανική ομάδα στο Θέρμο δίνει φιλικούς αγώνες και πραγματοποιεί προπονήσεις. Επισκέπτεται παράλληλα χώρους πολιτιστικής και ιστορικής σημασίας της περιοχής.
” Οι παράγοντες της Ομάδας του Μονάχου μίλησαν με θερμά λόγια για τις εγκαταστάσεις του γηπέδου Θέρμου και για την υποδοχή των κατοίκων και φορέων της πόλης μας” αναφέρει ο Δήμαρχος Θέρμο.
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/02/425331148_7549277988467665_4893268603941529753_n-1024x768.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/02/425331148_7549277988467665_4893268603941529753_n-1024x768.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/02/425253721_7549278315134299_4543998083502058176_n-1024x768.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/02/425253721_7549278315134299_4543998083502058176_n-1024x768.jpg)