Η Βιβλιοθήκη Σπάρτου παρουσίασε τις ανθολογίες των ποιητικών διαγωνισμών , στην αίθουσα των πολλαπλών χρήσεων του Δημαρχείου Αμφιλοχίας.
Η αντιδήμαρχος Ελένη Αγρογιάννη απηύθυνε σύντομο χαιρετισμό.
Παρουσιαστής και συντονιστής της εκδήλωσης ο σκηνοθέτης και ηθοποιός Κώστας Γεννάτος. Ποιήματα από τις ανθολογίες διάβασαν , η Δήμητρα Γκέκα και ο Τηλέμαχος Καραισκάκης ο πρόεδρος του πολιτιστικού κέντρου Αμφιλοχίας. Στο μουσικό μέρος της εκδήλωσης η καθηγήτρια κιθάρας του μουσικου σχολείου Αγρινίου ,Ευγενία Γρέντζελου, απογείωσε την εκδήλωση.
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/03/430464828_3731333127156158_2076789812767941981_n-1024x768.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/03/430464828_3731333127156158_2076789812767941981_n-1024x768.jpg)