Στο μήνυμά του για το Δεκαπενταύγουστο, ο Περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδας, Νεκτάριος Φαρμάκης, αναφέρει τα εξής:
«Σε καιρούς ισχυρών προκλήσεων και συνεχών δυσκολιών, οι Έλληνες στο πρόσωπο της Παναγίας βλέπουμε πάντα τη δύναμη της υπομονής και της ελπίδας. Και με την Υπέρμαχο Στρατηγό στο πλευρό μας, συνεχίζουμε τον αγώνα για ατομική και συλλογική προκοπή, για ηθική και κοινωνική ανάταση.
Χρόνια πολλά, με υγεία και αισιοδοξία, στους πολίτες της Δυτικής Ελλάδας, τον τόπο που αποτελεί το δικό μας “σπίτι “, χρόνια πολλά και σε κάθε ελληνικό σπίτι, σε κάθε Ελληνίδα και κάθε Έλληνα, όπου γης».
Άρθρο του Τομεάρχη νεανικής επιχειρηματικότητας της ΟΝΝΕΔ Αιτ/νιας
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΙΚΗ ΜΕΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΚΡΙΣΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣΗ έννοια της αριστοτελικής μεσότητας αποσαφηνίζεται στο έργο του, ηθικά Νικομάχεια.Φυσικά, δεν μιλά για την αντικειμενική...