Μουντιάλ 2022: Αποτελέσματα, βαθμολογίες και τηλεοπτικό πρόγραμμα

Δείτε τις βαθμολογίες, τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα του Μουντιάλ 2022.

 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ        ΒΑΘΜΟΙ ΤΕΡΜΑΤΑ

Ολλανδία            3            2-0

Ισημερινός          3           2-0

Κατάρ                  0          0-2

Σενεγάλη            0           0-2

1η αγωνιστική

Kατάρ-Ισημερινός 0-2

Σενεγάλη-Ολλανδία 2-0

2η αγωνιστική

25/11 Κατάρ-Σενεγάλη 15.00 ΑΝΤ1+

25/11 Ολλανδία-Ισημερινός 18.00 ΑΝΤ1+

3η αγωνιστική

29/11 Ισημερινός-Σενεγάλη 17.00 ΑΝΤ1+

29/11 Ολλανδία-Κατάρ 17.00 ΑΝΤ1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ        ΒΑΘΜΟΙ ΤΕΡΜΑΤΑ

Αγγλία           6                 6-2

ΗΠΑ              1                  1-1

Ουαλία          1                  1-1

Ιράν               0                 2-6

1η αγωνιστική

Αγγλία-Ιράν 6-2

ΗΠΑ-Ουαλία 1-1

2η αγωνιστική

25/11 Ουαλία-Ιράν 12.00 ΑΝΤ+

25/11 Αγγλία-ΗΠΑ 21.00 ΑΝΤ1

3η αγωνιστική

29/11 Ουαλία-Αγγλία 21.00 ΑΝΤ1

29/11 Ιράν-ΗΠΑ 21.00 ΑΝΤ1+

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Αργεντινή

Σαουδική Αραβία

Μεξικό

Πολωνία

1η αγωνιστική

22/11 Αργεντινή-Σαουδική Αραβία 12.00 ΑΝΤ1+

22/11 Μεξικό-Πολωνία 18.00 ΑΝΤ1+

2η αγωνιστική

26/11 Πολωνία-Σαουδική Αραβία 15.00 ΑΝΤ1+

26/11 Αργεντινή-Μεξικό 21.00 ΑΝΤ1

3η αγωνιστική

30/11 Πολωνία-Αργεντινή 21.00 ΑΝΤ1

30/11 Σαουδική Αραβία-Μεξικό 21.00 ΑΝΤ1+

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Γαλλία

Αυστραλία

Δανία

Τυνησία

1η αγωνιστική

22/11 Δανία-Τυνησία 15.00 ΑΝΤ1+

22/11 Γαλλία-Αυστραλία 21.00 ΑΝΤ1

2η αγωνιστική

26/11 Τυνησία-Αυστραλία 12.00 ΑΝΤ1+

26/11 Γαλλία-Δανία 18.00 ΑΝΤ1

3η αγωνιστική

30/11 Αυστραλία-Δανία 17.00 ΑΝΤ1+

30/11 Τυνησία-Γαλλία 17.00 ΑΝΤ1

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

Ισπανία

Κόστα Ρίκα

Γερμανία

Ιαπωνία

1η αγωνιστική

23/11 Γερμανία-Ιαπωνία 15.00 ΑΝΤ1+

23/11 Ισπανία-Κόστα Ρίκα 18.00 ΑΝΤ1+

2η αγωνιστική

27/11 Ιαπωνία-Κόστα Ρίκα 12.00 ΑΝΤ1+

27/11 Ισπανία-Γερμανία 21.00 ΑΝΤ1

3η αγωνιστική

1/12 Ιαπωνία-Ισπανία 21.00 ΑΝΤ1

1/12 Κόστα Ρίκα-Γερμανία 21.00 ΑΝΤ1+

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

Βέλγιο

Καναδάς

Μαρόκο

Κροατία

1η αγωνιστική

23/11 Μαρόκο-Κροατία 12.00 ΑΝΤ1+

23/11 Βέλγιο-Καναδάς 21.00 ΑΝΤ1

2η αγωνιστική

27/11 Βέλγιο-Μαρόκο 15.00 ΑΝΤ1+

27/11 Κροατία-Καναδάς 18.00 ΑΝΤ1

3η αγωνιστική

1/12 Κροατία-Βέλγιο 17.00 ΑΝΤ1

1/12 Καναδάς-Μαρόκο 17.00 ΑΝΤ1+

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

Βραζιλία

Σερβία

Ελβετία

Καμερούν

1η αγωνιστική

24/11 Ελβετία-Καμερούν 12.00 ΑΝΤ1+

24/11 Βραζιλία-Σερβία 21.00 ΑΝΤ1

2η αγωνιστική

28/11 Καμερούν-Σερβία 12.00 ΑΝΤ1+

28/11 Βραζιλία-Ελβετία 18.00 ΑΝΤ1

3η αγωνιστική

2/12 Σερβία-Ελβετία 21.00 ΑΝΤ1+

2/12 Καμερούν-Βραζιλία 21.00 ΑΝΤ1

Η’ ΟΜΙΛΟΣ

Πορτογαλία

Γκάνα

Ουρουγουάη

Ν. Κορέα

1η αγωνιστική

24/11 Ουρουγουάη-Ν. Κορέα 15.00 ΑΝΤ1+

24/11 Πορτογαλία-Γκάνα 18.00 ΑΝΤ1+

2η αγωνιστική

28/11 Ν. Κορέα-Γκάνα 15.00 ΑΝΤ1+

28/11 Πορτογαλία-Ουρουγουάη 21.00 ΑΝΤ1

3η αγωνιστική

2/12 Γκάνα-Ουρουγουάη 17.00 ΑΝΤ1

2/12 Ν. Κορέα-Πορτογαλία 17.00 ΑΝΤ1+

Related Posts

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

Ρυθμίσεις απορρήτου
Όνομα Ενεργοποιημένο
Technical Cookies
In order to use this website we use the following technically required cookies: wordpress_test_cookie, wordpress_logged_in_, wordpress_sec.
Μπισκότα
Χρησιμοποιούμε τα Cookies για να σας προσφέρουμε καλύτερη εμπειρία στο δικτυακό τόπο.
x

Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συμφωνώντας αποδεχτείτε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την πολιτική cookie.