Με ιδιαίτερη λαμπρότητα γιορτάστηκαν και φέτος τα Άγια Θεοφάνεια στη Ναύπακτο,με την καθιερωμένη Αρχιερατική Θεία Λειτουργία,στον Μητροπολιτικό Ιερό Ναό του Αγ.Δημητρίου,χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Ναυπάκτου & Αγ.Βλασίου κ.κ. Ιεροθέου. Ακολούθως με πομπή, κλήρος και λαός μετέβησαν στο γραφικό λιμάνι της πόλης για τη ρίψη του Τιμίου Σταυρού και τον καθαγιασμό των υδάτων. Ο νεαρός Δημήτρης Βουκελάτος έπιασε τον Σταυρό
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/01/θυ-1024x768.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/01/θυ-1024x768.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/01/416886274_2565946393586511_8029893317193309095_n-1024x768.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/01/416886274_2565946393586511_8029893317193309095_n-1024x768.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/01/416886654_2565946380253179_8671472789265997412_n-768x1024.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/01/416886654_2565946380253179_8671472789265997412_n-768x1024.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/01/416876056_2565946290253188_1595338714004643051_n-1024x768.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/01/416876056_2565946290253188_1595338714004643051_n-1024x768.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/01/416858967_3101365859996230_3393153064440055589_n-1024x771.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/01/416858967_3101365859996230_3393153064440055589_n-1024x771.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/01/417707800_3101365883329561_1715241246499534745_n-1024x768.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/01/417707800_3101365883329561_1715241246499534745_n-1024x768.jpg)