Μετά τα 11 θετικά κρούσματα covid την περασμένη Παρασκευή στο Νοσοκομείο Αγρινίου ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ οι εξελίξεις δεν είναι καθόλου καλές, αφού γιατρός της παθολογικής κλινικής βρέθηκε θετική στον ιό, ενώ πάνω από 10 συγγενείς των ασθενών βρέθηκαν επίσης θετικοί.
Η γιατρός τέθηκε σε καραντίνα όσοι και οι συγγενείς-συνοδοί των ασθενών, θα γίνουν επαναληπτικά τεστ, ενώ η ιχνηλάτηση είναι σε εξέλιξη.
Η 6η ΥΠΕ όσο και η διοίκηση του Νοσοκομείου προσπαθούν να διαχειριστούν την κατάσταση όσο γίνεται καλύτερα, ώστε να μην ξεφύγει. Το επισκεπτήριο έχει απαγορευθεί, τουλάχιστον μέχρι σήμερα, οπότε αύριο θα υπάρξει νέα ενημέρωση ενώ όλες οι κλινικές επιτηρούνται αυστηρά.