O Αρχιμανδρίτης, Επιφάνιος Καραγεώργος, είναι γνωστό ότι παραιτήθηκε από τα καθήκοντα του Πρωτοσύγκελου, όσο και του εφημεριακού προϊστάμενου στον Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Σπυρίδωνος Μεσολογγίου. Ο π. Επιφάνειος υπέβαλλε την παραίτησή του πριν λίγες ημέρες και σήμερα παρέδωσε και τυπικά τα καθήκοντά του και πλέον ανήκει στο δυναμικό της Αρχιεπισκοπής Αθηνών όπου και θα συνεχίσει τα ιερατικά του καθήκοντα.
Ολοκληρώθηκε η επίσκεψη της κινεζικής αντιπροσωπείας από την Fujian στην Πάτρα
Κινεζική αντιπροσωπεία από την Επαρχία Fujian επισκέφθηκε την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας στις 24 και 25 Ιουλίου 2024, στο πλαίσιο Συμφωνητικού...