Ο Παναιτωλικός επικράτησε με σκορ 5-0 της Κοζάνης/ Κολοβός και Πέδρο οι πρωταγωνιστές

Την ευκαιρία να δοκιμάσει ποδοσφαιριστές που δεν έχουν προλάβει να πάρουν χρόνο συμμετοχής στη Super League, είχε ο Γιάννης Αναστασίου, στο φιλικό που έδωσε ο Παναιτωλικός με την Κοζάνη.

Οι Αγρινιώτες κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 5-0, με τον Πέδρο να… κλέβει τις εντυπώσεις, καθώς ήταν ο κορυφαίος του αγώνα έχοντας πετύχει τα δύο γκολ και μοιράζοντας δύο ασίστ.

Δύο από τα πέντε τέρματα της ομάδας του, πέτυχε και ο Κολοβός που έδειξε πως έχει ανεβάσει στροφές και είναι έτοιμος για την επανεκκίνηση του πρωταθλήματος.

Συγκεκριμένα ο Κολοβός άνοιξε το σκορ στο 38’ και ο Πέδρο έκανε το 2-0 στο 54’. Τρία λεπτά αργότερα ο Τσιγγάρας αύξησε τη διαφορά, για να πετύχει με κεφαλιά το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Πέδρο στο 62’. Δεύτερο γκολ σημείωσε και ο Κολοβός στο 80’, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Ο Μιχάλης Μπακάκης ξεκίνησε βασικός, ωστόσο αντικαταστάθηκε στο 72’, ενώ Βερόνε, Μαλής, Λιάβας έβγαλαν όλο το 90λεπτό.

Η σύνθεση της ομάδας του Αγρινίου: Στεργιάκης ( 46’ Κοντογιάννης), Μπακάκης (72’ Αποστολάκης), Λιάβας, Μαλής, Χουχούμης, Τσιγγάρας, Βαρόνε, Κολοβός, Ξενιτίδης, Νταγκό (46’ Σενγκέλια), Πέδρο