Ο πολιτιστικός σύλλογος Σκουτεσιάδας παρουσία μελών και φίλων έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα το Σάββατο 12 Ιανουαρίου στις 8 το βράδυ στη ταβέρνα Χρηστάκη στις Ραΐνες Σκουτεσιαδας του δήμου Αγρινίου.
Το Νεοχώρι τιμά την Αγία Παρασκευή με μεγάλο πανηγύρι
Το Νεοχώρι του Δήμου Ιερής Πόλης Μεσολογγίου τιμά και φέτος την Αγία Παρασκευή με μεγάλο πανηγύρι με αρματωμένους και καβαλάρηδες και υπό τους ήχους του ζουρνά και του νταουλιού....