Ομόφωνα Πρόεδρος της «Επιτροπής Οικογένειας και Κοινωνικής Συνοχής» της ΚΕΔΕ για τη νέα αυτοδιοικητική περίοδο 2024-2028, εξελέγη ο Δήμαρχος Θέρμου Σπυρίδων Κωνσταντάρας στη συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου της , που πραγματοποιήθηκε στις 10 Απριλίου στην Αθήνα.
Παράλληλα, το Διοικητικό Συμβούλιο καθόρισε και τα υπόλοιπα προεδρεία που θα διοικήσουν τις Επιτροπές πολιτικής της ΚΕΔΕ.
«Ευχαριστώ θερμά τον Πρόεδρο κύριο Λάζαρο Κυρίζογλου , το προεδρείο και όλα τα μέλη του ΔΣ που με την ομόφωνη απόφασή τους με εξέλεξαν Πρόεδρο της Επιτροπής Κοινωνικής Συνοχής και Οικογένειας.Οι θέσεις είναι άμισθες και τιμητικές » ανέφερε ο δήμαρχος Θέρμου.
Ολοκληρώθηκε η επίσκεψη της κινεζικής αντιπροσωπείας από την Fujian στην Πάτρα
Κινεζική αντιπροσωπεία από την Επαρχία Fujian επισκέφθηκε την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας στις 24 και 25 Ιουλίου 2024, στο πλαίσιο Συμφωνητικού...