24 Σεπτεμβρίου, 2021

Παναιτωλικός: Νίκη στο Ηράκλειο για την Κ19

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα υποδομής Κ19 της Super League πέτυχε ο Παναιτωλικός, που επιβλήθηκε του ΟΦΗ στο Ηράκλειο με 3-2. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό, αλλά ο Παναιτωλικός αντέδρασε και ισοφάρισε στο 23’ με τον Πανταζή. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μπελεβώνης με σουτ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα μας. Εκμεταλλευόμενος το αριθμητικό του πλεονέκτημα (αποβολή παίκτη του ΟΦΗ στο 45’) ο Παναιτωλικός συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και πέτυχε τρίτο γκολ στο 51’ με πλασέ του Σκόνδρα, διατηρώντας έως το τέλος τον έλεγχο του αγώνα και παίρνοντας τη νίκη παρότι ο ΟΦΗ μείωσε το σκορ στο 90’.

Αγωνίστηκαν οι: Παρδαλός, Παναγιωτίδης, Φραγκούλης, Θεοδώρου (60′ Μελιάδης), Κωνσταντόπουλος, Σκιαδάς, Ντούκας (72′ Μουρατίδης), Σκόνδρας, Παναγιωτόπουλος (60′ Ντούλιας), Μπελεβώνης, Πανταζής (81′ Καρατσώλης).