Παναιτωλικός – Τηλυκράτης 3-0: Έπαιξε και σκόραρε ο Νταγκό

Ο Παναιτωλικός κέρδισε 3-0 τον Τηλυκράτη στο φιλικό που διεξήχθη στο Emileon την Τετάρτη (10/8). Ο Νταγκό, ο οποίος ήταν τραυματίας γύρισε, έπαιξε και σκόραρε.

Με 4-2-3-1 ξεκίνησε τον Παναιτωλικό ο Αναστασίου, χρησιμοποιώντας πολλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές. Στεργιάκης κάτω από τα γκολπόστ, Αποστολάκης, Λαζαρίδης, Μπακαδήμας, Αναστασόπουλος οι τέσσερις της άμυνας. Στα χαφ οι Βαρόνε και Τσιγγάρας, με τον Ξενιτίδη μπροστά τους σε ελεύθερο ρόλο. Στα άκρα της επίθεσης οι Μπελεβώνης και Ντουάρτε, μοναδικός προωθημένος ο Μόρσεϊ.

Δοκάρι είχε ο Ξενιτίδης στο 38ο λεπτό με σουτ και τρία λεπτά μετά έγινε το 1-0. Μετά το λάθος στην αντίπαλη άμυνα, ο Βαρόνε έγινε κάτοχος της μπάλας και σούταρε δυνατά (1-0).

Στο ξεκίνημα της επανάληψης στο γήπεδο πέρασαν Φλόρες, Καρέλης και Χατζηθεοδωρίδης. Ο Τόσκα στο 52΄ είχε κάθετο δοκάρι.

Ο Νταγκό αντικατέστησε τον Μπελεβώνη στο 70′. Τρία λεπτά αργότερα χρίστηκε σκόρερ. Όμορφο πλασέ μετά από ασίστ του Καρέλη και 2-0 ο Παναιτωλικός.

Ο Χατζηθεοδωρίδης στο 75′ έχασε μοναδική ευκαιρία για το 3-0 (οριζόντιο δοκάρι).

Στο 90’ ο Ξενιτίδης ανετράπη εντός περιοχής από τον τερματοφύλακα. Ο Καρέλης ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 3-0.