Το σημερινό συλλαλητήριο για το Πρωτοδικείο της Ιερής Πόλης Μεσολογγίου ήταν πάνδημο, στέλνοντας ηχηρό μήνυμα προς κάθε κατεύθυνση ότι κανένας υποβιβασμός εις βάρος της πόλης δεν θα γίνει δεκτός! Στην συγκέντρωση μίλησαν ο δήμαρχος Σπύρος Διαμαντόπουλος, ο Πρόεδρος του Δικηγορικού Συλλόγου Χρήστος Παΐσιος ο Αντιπεριφερειάχης Θανάσης Μαυρομάτης, ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Μίλτος Ζαμπάρας, ο πολιτευτής Γρηγόρης Θεοδωράκης και η Μαρία Τριανταφύλλου, πρώην βουλευτής, η Πρόεδρος του Συλλόγου Δικαστικών Υπαλλήλων, Άννυ Σταματοπούλου ενώ παραβρέθηκαν και οι Δήμαρχοι Ναυπακτίας και Ξηρομέρου.
Οι κινητοποιήσεις θα συνεχιστούν με διαμαρτυρία στην Αθήνα.
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/diamadopoulos-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/diamadopoulos-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/436319849_122136889556174243_4531102567630517154_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/436319849_122136889556174243_4531102567630517154_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/436344949_122136889718174243_2868301569660664617_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/436344949_122136889718174243_2868301569660664617_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/436418077_122136889412174243_7341409422535226101_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/436418077_122136889412174243_7341409422535226101_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/436784939_122136890012174243_1616201226824101548_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/436784939_122136890012174243_1616201226824101548_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/437057133_122136889520174243_1605267274813608450_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/437057133_122136889520174243_1605267274813608450_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/437751451_122136889832174243_6405065943819898406_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/437751451_122136889832174243_6405065943819898406_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/437763521_122136889394174243_2484553495435704035_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/437763521_122136889394174243_2484553495435704035_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/437803683_122136889898174243_7692805718926118614_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/437803683_122136889898174243_7692805718926118614_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/437852728_122136889568174243_2810258065946364175_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/437852728_122136889568174243_2810258065946364175_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/437947199_122136889676174243_1102422243679525581_n-1024x576.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/437947199_122136889676174243_1102422243679525581_n-1024x576.jpg)