Η Αερολέσχη Αγρινίου με μεγάλη προσέλευση μελών και φίλων της αεροπορικής ιδέας, πραγματοποίησε την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2024 την προγραμματισμένη κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας στον χώρο του Παλαιού Πολιτικού Αεροδρομίου Αγρινίου.
![image 03](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-03.jpg)
![image 03](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-03.jpg)
Ο καιρός δεν ευνόησε την πτήση αεροσκαφών και λοιπών πτητικών συσκευών στο χώρο, ωστόσο πολλοί φίλοι και μέλη της λέσχης παρευρέθηκαν στην εκδήλωση.
Απο την Δημοτική αρχή Αγρινίου παρευρέθησαν ο πρόεδρος του Δ.Σ. Αγρινίου κος Ζώης Κων/νος και οι αντιδήμαρχοι: Μαρνέζος Παναγιώτης, Φαρμάκης Γιάννης και Σκαρτσάρης Ανδρέας.
Απο τους βουλευτές του Νομού παρευρέθηκε ο κος Θανάσης Παπαθανάσης.
Ο Πρόεδρος της Αερολέσχης κος Γρίβας Κων/νος ανέφερε τα πεπραγμένα και τους στόχους του σωματείου. Τον λόγο πήρε επίσης ο κος Θανάσης Παπαθανάσης ο οποίος για πρώτη φορά βρέθηκε στον χώρο και μίλησε με τα καλύτερα λόγια για το σωματείο, δηλώνοντας οτι θα είναι δίπλα σε οτιδήποτε χρειαστεί για την επίτευξη των στόχων της Αερολέσχης.
Αντίστοιχες τοποθετήσεις έκαναν και οι παρευρεθέντες απο τον Δήμο Αγρινίου δηλώνοντας οτι θα συνδράμουν σε οτι μπορεί να ωφελήσει τον σύλλογο.
Μέχρι το πέρας της εκδήλωσης δεν βρέθηκε το φλουρί, το οποίο όποιος το βρεί κερδίζει μια πτήση εθισμού.
![image 07](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-07.jpg)
![image 07](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-07.jpg)
![image 08](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-08.jpg)
![image 08](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-08.jpg)
![image 11](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-11.jpg)
![image 11](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-11.jpg)
![image 12](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-12.jpg)
![image 12](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-12.jpg)
![image 15](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-15.jpg)
![image 15](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-15.jpg)
![image 17](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-17.jpg)
![image 17](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-17.jpg)
![image 18](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-18.jpg)
![image 18](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-18.jpg)
![image 23](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-23.jpg)
![image 23](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-23.jpg)
![image 24](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-24.jpg)
![image 24](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-24.jpg)
![image 25](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-25.jpg)
![image 25](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-25.jpg)
![image 27](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-27.jpg)
![image 27](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-27.jpg)
![image 28](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-28.jpg)
![image 28](https://alag.gr/images/ARTICLES-PHOTOS/pita-2024/image-28.jpg)