Πρόκριση για την Κ19 του Παναιτωλικού

Την πρόκριση στη 2η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΝΑ πήρε η ομάδα του Παναιτωλικού κερδίζοντας εντός έδρας με 3 – 0 την Α.Ε. Αγίου Δημητρίου.
Και τα τρία γκολ της ομάδας του Λουτσιάνο Ντε Σόουζα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.
Ο Παναιτωλικός είχε την πρωτοβουλία στο πρώτο ημίχρονο, όμως η Ένωση είχε τη μεγάλη ευκαιρία στο 36ο λεπτό όταν ο Μαυροφρύδης απέναντι από το Ραγιά σούταρε ελάχιστα άουτ.
Η είσοδος των Τρομπούκη και Παπανικόπουλου βοήθησε τον Παναιτωλικό που πίεσε και άνοιξε το σκορ με τον Τρομπούκη στο 53΄. Στο 60ο λεπτό ο Τσάκνης σκόραρε στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα και έδωσε τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης στον Παναιτωλικό. Ο Σοροβός στο 80΄ έκανε το 3 – 0, ενώ ο ίδιος παίκτης τρία λεπτά αργότερα είχε σουτ στο δοκάρι.

Το φιλμ του αγώνα.

5΄ Σουτ στην κίνηση του Κρανιώτη η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Παπαϊωάννου.
11΄ Πάσα του Μουχάνη στον Παπαδήμα που έκανε το σουτ και απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Ραγιάς.
14΄ Σουτ του Ντάβανου από καλή θέση η μπάλα πέρασε άουτ.
21΄ Σουτ του Παπαδημητρίου μέσα από την περιοχή η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι.
36΄ Επίθεση με το Μπουλιέρη η μπάλα μετά από κόντρες έφτασε στο Μαυροφρύδη, που έκανε το συρτό σουτ ελάχιστα άουτ.
40΄ Σουτ του Τσιγαρίδα από καλή θέση η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.
53΄ Γκολ. Ο Τρομπούκης συνεργάζεται με το Δημητρίου και η μπάλα φτάνει ξανά στον πρώτο που μπαίνει στην περιοχή και με συρτό σουτ ανοίγει το σκορ.
60΄ Γκολ. Κάθετη πάσα του Τρομπούκη στον Τσάκνη που με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2 – 0.
80΄ Γκολ. Συρτό σουτ του Σοροβού από πλάγια δεξιά η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα δίχτυα για το 3 – 0.
83΄ Σουτ του Σοροβού λίγο έξω από την περιοχή η μπάλα βρίσκει στο αριστερό δοκάρι και απομακρύνουν οι αμυντικοί.
87΄ Σέντρα του Παπανικόπουλου από δεξιά ο Τρομπούκης κάνει το γυριστό σουτ, με τον Παπαϊωάννου να διώχνει και στην επαναφορά ο Ντάβανος από καλή θέση σούταρε άουτ.

Κ19 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ (Λουτσιάνο Ντε Σόουζα): Ραγιάς, Βάσιλας (46′ Παπανικόπουλος), Κακαβίτσας, Θεοδώρου (64′ Αναστασόπουλος), Ντούκας, Λαμπρίδης, Τσιγαρίδας (58′ Τσάκνης), Ντάβανος, Καρατσώλης (46′ Τρομπούκης), Κρανιώτης, Δημητρίου (75′ Σοροβός).

Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Θόδωρος Μουχάνης): Παπαϊωάννου, Καντερές, Μπαλάσκας, Νταλαπέρας (66′ Ντόκας), Μπλέτσας, Μπουλιέρης, Μπαμπάτσικος (55′ Καλοκαίρης Ε.), Φεγγούλης, Παπαδήμας, Μουχάνης Π., Μαυροφρύδης.