Συγκλονίζουν οι μαθητές του 1ου δημοτικού σχολείου Αιτωλικού, τραγουδώντας με τη συνοδεία κιθάρας το τραγούδι «Όταν ανθίζουν πασχαλιές» την μνήμη των θυμάτων των Τεμπών
Το Νεοχώρι τιμά την Αγία Παρασκευή με μεγάλο πανηγύρι
Το Νεοχώρι του Δήμου Ιερής Πόλης Μεσολογγίου τιμά και φέτος την Αγία Παρασκευή με μεγάλο πανηγύρι με αρματωμένους και καβαλάρηδες και υπό τους ήχους του ζουρνά και του νταουλιού....