Συνελήφθη σήμερα, 08 Απριλίου 2024, στο πλαίσιο της αυτόφωρης διαδικασίας, από ανακριτικούς υπαλλήλους της Π.Υ. Μεσολογγίου, αλλοδαπός, ως υπαίτιος πρόκλησης πυρκαγιάς σε δασική έκταση στην Τ.Κ. Παλαιομάνινας, του δήμου Ξηρομέρου Αιτωλοακαρνανίας. Στον ανωτέρω επιβλήθηκε διοικητικό πρόστιμο, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία, αξίας 500€.
Ε.Ο Καλλιθέας – Προυσού: Τζιπ έπεσε σε ρέμα
Σοβαρό τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε πριν από λίγη ώρα στην επαρχιακή οδό Καλλιθέας – Προυσού, στο ύψος της Στριγανιάς, όταν σύμφωνα...