Με στελέχη του Ομίλου ΟΤΕ συναντήθηκε στην Αθήνα ο Δήμαρχος Ιερής Πόλης Μεσολογγίου Κώστας Λύρος. Αντικείμενο της συζήτησης ήταν η δρομολόγηση ενεργειών σύνδεσης δικτύου οπτικών ινών FTTH (Fiber to the Home) από τον Όμιλο, με σκοπό την βελτίωση των υπηρεσιών τηλεπικοινωνιών και την διασφάλιση υψηλών ταχυτήτων μετάδοσης. Στην συνάντηση εκ μέρους του Ομίλου συμμετείχαν ο Προϊστάμενος της Δ/νσης Εταιρικής Επικοινωνίας Γιάννης Μήτσιος, ο κ. Διαμαντής Κοτούλας από τις Τεχνικές Υπηρεσίες και οι κυρίες Εύη Γοργότσια (Δ/νση Εταιρικής Επικοινωνίας) και Κική Ζανιά Σύμβουλος Επικοινωνίας Ομίλου ΟΤΕ.
Ολοκληρώθηκε η επίσκεψη της κινεζικής αντιπροσωπείας από την Fujian στην Πάτρα
Κινεζική αντιπροσωπεία από την Επαρχία Fujian επισκέφθηκε την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας στις 24 και 25 Ιουλίου 2024, στο πλαίσιο Συμφωνητικού...