Το βράδυ του περασμένου Σαββάτου σε κατάστημα εστίασης τα μέλη του Α.Σ.Ε.Ε.Δ. με τις οικογένειες τους έκοψαν την πίτα τους γιορτάζοντας παράλληλα και τα 10ετή γενέθλια του συνδέσμου. Σε όμορφη ατμόσφαιρα έγινε ανασκόπηση όλων αυτών των χρόνων που μόνο έργα έχει να παρουσιάσει από την ίδρυση του ο σύλλογος. Με αγάπη για την πατρίδα η εθελοντική προσφορά του, πολύτιμη επ’ ωφελεία των ενόπλων δυνάμεων της εθνικής Άμυνας και γενικότερα του κοινωνικού συνόλου με αναρίθμητες δράσεις.. Οι ενεργοί αυτοί εθελοντές πολίτες-οπλίτες θα συνεχίσουν να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους με ανιδιοτέλεια και αυτό το έτος προσμένοντας ακόμα περισσότερα μέλη να ενισχύσουν της δυνάμεις εφέδρων.
Το Νεοχώρι τιμά την Αγία Παρασκευή με μεγάλο πανηγύρι
Το Νεοχώρι του Δήμου Ιερής Πόλης Μεσολογγίου τιμά και φέτος την Αγία Παρασκευή με μεγάλο πανηγύρι με αρματωμένους και καβαλάρηδες και υπό τους ήχους του ζουρνά και του νταουλιού....