Στο πλαίσιο της επίσκεψής του συναντήθηκε με πολίτες και τοπικούς φορείς. Ο Παντελής Περιβολάρης δήλωσε: «Το παράπονο των πολιτών του Αγρινίου είναι πως ποτέ εν ενεργεία ευρωβουλευτής δεν έχει επισκεφτεί την πόλη. Μόνο ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ, Νίκος Ανδρουλάκης, όταν ήταν υποψήφιος για την ηγεσία του ΠΑΣΟΚ, για τον συγκεκριμένο λόγο. Η περιοχή βασίζεται στον πρωτογενή τομέα και οι πολίτες έχουν αιτήματα που πρέπει να προωθηθούν στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Δεν έχει γίνει ποτέ μία προσπάθεια ενοποίησης των αρχαίων θεάτρων της Αιτωλοακαρνανίας για να αξιοποιηθεί τουριστικά η περιοχή. Δεν έχει γίνει εκμετάλλευση των εννέα λιμνών του νομού, για να δημιουργηθούν υποδομές για αγροτουρισμό και αθλητικό τουρισμό».
Ολοκληρώθηκε η επίσκεψη της κινεζικής αντιπροσωπείας από την Fujian στην Πάτρα
Κινεζική αντιπροσωπεία από την Επαρχία Fujian επισκέφθηκε την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας στις 24 και 25 Ιουλίου 2024, στο πλαίσιο Συμφωνητικού...