Το υπουργείο Εσωτερικών απορρίπτει την ομόφωνη απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου της Ι.Π. Μεσολογγίου να παραμείνει το Μουσείο χαρακτικής Βάσω Κατράκη στο Αιτωλικό ως ανεξάρτητο Ν.Π.Δ.Δ. Μιά απόφαση που θα οδηγήσει το μουσείο σε μαρασμό και πιθανώς σε κλείσιμό του.
Ο μουσείο είναι για το Αιτωλικό ένας από τους πνεύμονές του. Καλούμε τους πολίτες του Ευρύτερου Δήμου να αντιδράσουν στην επιχείρηση “ταφόπλακα στο Μουσείο”.
“Καλούμε τον υπουργό κ. Λιβάνιο να αναθεωρήσει την απόφασή του” καταλήγει η ανακοίνωση της Ο.Μ ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Ολοκληρώθηκε η επίσκεψη της κινεζικής αντιπροσωπείας από την Fujian στην Πάτρα
Κινεζική αντιπροσωπεία από την Επαρχία Fujian επισκέφθηκε την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας στις 24 και 25 Ιουλίου 2024, στο πλαίσιο Συμφωνητικού...