Με λαμπρότητα και θρησκευτική κατάνυξη και την παρουσία αρκετού κόσμου εορτάστηκαν τα Θεοφάνεια στην Θέση Βουζά στη Ματαράγκα του Δήμου Αγρινίου Παρά το τσουχτερό κρύο 5 κολυμβητές έπεσαν στα παγωμένα νερά για να ανασύρουν τον Τίμιο Σταυρό
Το Νεοχώρι τιμά την Αγία Παρασκευή με μεγάλο πανηγύρι
Το Νεοχώρι του Δήμου Ιερής Πόλης Μεσολογγίου τιμά και φέτος την Αγία Παρασκευή με μεγάλο πανηγύρι με αρματωμένους και καβαλάρηδες και υπό τους ήχους του ζουρνά και του νταουλιού....