Συνελήφθη χθες 01 Ιουνίου 2024, στο πλαίσιο της αυτόφωρης διαδικασίας από ανακριτικούς υπαλλήλους της Π.Υ. Λευκάδας, ημεδαπός, ο οποίος προέβη σε καύση ξηρών χόρτων εντός υπαίθριου χώρου, κατά παράβαση της κείμενης νομοθεσίας, στην Τ.Κ. Παλαίρου του δήμου Ακτίου–Βόνιτσας Αιτωλοακαρνανίας και του επιβλήθηκε διοικητικό πρόστιμο αξίας 1611€.
Εντοπίστηκε νεκρή θαλάσσια καρέτα – καρέτα στην παραλία του Ανοιξιάτικου Αμφιλοχίας
Στην παραλία του Ανοιξιατίκου Αμφιλοχίας, κοντά στο λιμανάκι, εντοπίστηκε νεκρή μια μεγάλη χελώνα καρέτα – καρέτα. Το θαλάσσιο ζώο, που...