Μια φορα δεν φτανει , πρεπει να γινουμε συνειδητοποιημένοι εθελοντες αιμοδοτες , αλλα και η αρχη ειναι το ήμισυ του παντος. Καντε την αρχη απο το Σαββατο 1 Οκτωβριου που στο ΚΑΠΗ Αγιου Κωνσταντινου θα πραγματοποιηθει εθελοντικη αιμοδοσια απο τις 09:30 το πρωι εως τις 13:30 το μεσημερι.
Ας κάνουμε πράξη το σύνθημα:
Ιουλίου-Παγκόσμια Ημέρα Πρόληψης Πνιγμού
Η Παγκόσμια Ημέρα Πρόληψης Πνιγμού καθιερώθηκε τον Απρίλιο του 2021 με απόφαση της Γενικής Συνέλευσης του Ο.Η.Ε., ύστερα από παρότρυνση...