Η ΔΑΚΕ /Π.Ε. Μεσολογγίου ήταν νικήτρια στις εκλογές για την ανάδειξη αντιπροσώπων του Συλλόγου για την 93η Γενική Συνέλευση της ΔΟΕ. Συγκεκριμένα ψήφισαν 294 εκπαιδευτικοί και τα έγκυρα ψηφοδέλτια ήταν 292 .Η ΔΑΚΕ έλαβε 215 ψήφους, ποσοστό 74 τοις εκατό και εξέλεξε 2 αντιπροσώπους.Το Δίκτυο 53 ψήφους, ποσοστό 18 τοις εκατό και εξέλεξε 1 αντιπρόσωπο.Το ΠΑΜΕ 24 ψήφους , ποσοστό 8 τοις εκατό και δεν εξέλεξε αντιπρόσωπο
Εντοπίστηκε νεκρή θαλάσσια καρέτα – καρέτα στην παραλία του Ανοιξιάτικου Αμφιλοχίας
Στην παραλία του Ανοιξιατίκου Αμφιλοχίας, κοντά στο λιμανάκι, εντοπίστηκε νεκρή μια μεγάλη χελώνα καρέτα – καρέτα. Το θαλάσσιο ζώο, που...