Σοκαρισμένη είναι η τοπική κοινωνία στο χωριό Στάνος Αμφιλοχίας με αφορμή την είδηση του θανάτου του 56χρονου Δ.Δ. ο οποίος έπεσε από την ταράτσα της διώροφης κατοικίας στην οποία διέμενε.
Ο68χρονος βρέθηκε χωρίς τις αισθήσεις του στην αυλή της οικίας του το απόγευμα του Σαββάτου 11 Μαΐου 2024 και μεταφέρθηκε άμεσα στο Κέντρο Υγείας Αμφιλοχίας, όπου δυστυχώς διαπιστώθηκε ο θάνατός του.
Οι συνθήκες του θανάτου του διερευνώνται από αστυνομικούς του Τμήματος Αμφιλοχίας.
karvasaras.gr