Με αφορμή την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Εμβολιασμού σήμερα το Κοινωνικό Ιατρείο της Διεύθυνσης Κοινωνικής Προστασίας και Δημόσιας Υγείας συμμετείχε ως συνδιοργανωτής με τον Ιατρικός Συλλόγου Αγρινίου στη Χαριλάου Τρικούπη ( κάτω από το Δημαρχείο) για την διανομή φυλλαδίων.
Παρευρίσκονταν ο Πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Αγρινίου κ. Γιώργος Αγραφιώτης ο οποίος συνομιλούσε με τους πολίτες για τη σημασία των εμβολιασμου. Παρευρέθηκε η Αντιδήμαρχος κα. Γεωργία Μπόκα της Διεύθυνσης Κοινωνικής Προστασίας και Δημόσιας Υγείας η οποία συνομίλησε με τους πολίτες της πόλης μας και με τον Πρόεδρο του Ιατρικού Συλλόγου Ακ. Γιώργο Αγραφιώτη για τη δύναμη της συνεργασία μας.
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/438911355_2958942284261785_7531838432275456747_n-1024x654.jpg)
![](https://www.agriniosite.gr/wp-content/uploads/2024/04/438911355_2958942284261785_7531838432275456747_n-1024x654.jpg)